تبلیغات
آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال- دانلود براش - دانلود - براش - آب - باران - نرم افزار ، مونتاژ، انواع مونتاژ، آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس،
خانه عکاسان و فیلمبرداران
میتوانیم قانع باشیم ولی دستاوردهای دیروز برای نیازهای فردا کافی نیست
طرح لایه باز از ترکیب تصاویر و ایجاد یک اثر رویایی
آموزش فتوشاپ طراحی بسیار زیبا از یک متن شیشه ای با خاصیت انعکاس تصویر - گام به گام به همراه پی اس دی
دانلود رایگان طرح لوح تقدیر بسیاز زیبا PSD
آموزش فتوشاپ : تغییر رنگ و بالا بردن کیفیت تصاویر
آموزش فتوشاپ قسمت اول
دانلود براش ایجاد قطرات آب، باران،اشک - Rons Condensation
آموزش ایجاد مناظر دوردست در فتوشاپ
دانلود براش ایجاد شعله پلاسمایی آتش - Designfera Plasma Flames PS
سیاه و سفید کردن عکس رنگی با فتوشاپ
آموزش لایت روم Lightroom 2 قسمت اول

آخرین مطالب
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 آذر 1390

عکاسی از طبیعت بخشی از عکاسی است که در آن عکاس به دنبال ثبت لحظه‌ها از عناصر اصلی طبیعت مانند منظره، حیات وحش، گیاهان و نمایی از بافت و حس طبیعت است.
در عکاسی از طبیعت،‌ هنرمند نسبت به عکاسی خبری و یا عکاسی مستند بیشتر به دنبال ارزش‌های زیبایی شناسانه عکس است.


▪عکاسی از منظره:
این نوع از عکاسی برای نشان دادن زیبایی‌های دنیای طبیعت ایجاد شده است. بیشتر عکاسان طبیعت کوشیده‌اند تا جاهایی را به نمایش بگذارند که حضور بشر در آن در کمترین حد ممکن باشد. موضوعات در عکاسی از طبیعت شکل‌های زمین، آب و هوا و بازی با نور‌ها است.
آبشارها به اندازه دورنمای کوه‌ها برای عکاسان محبوبیت دارند. این مناظر بیشتر اوقات برای نشان دادن طبیعت با استفاده از *****های پلاریزه ( برای ایجاد تضاد در رنگ‌ها و سایه‌ها استفاده می‌شوند) انتخاب می‌شوند.
برای عکاسی از چشم‌اندازها عکاسان معمولا از لنز واید (مخصوصا ۲۴ و ۳۵ میلیمتری)، سه پایه و بسته‌ترین دیافراگم (۱۱ تا ۲۲) برای بدست آوردن بیشترین عمق میدان استفاده می‌کنند.

بسیاری از عکاسان برای اینکه جزئیات بیشتری را در عکس‌های خود ذخیره کنند اندازه متوسط و یا بزرگ را انتخاب می‌کنند هر چند امروزه دوربین‌های SLR و غیر حرفه‌ای و کوچک بیشترین عکسهای طبیعت را ثبت می‌کند.
عکاسی از منظره وسیله ارزشمندی برای نظارت بر محیط زیست است. عکاسی از منظره می تواند روند تدریجی تخریب محیط زیست را در دید عموم قرار می‌دهد. بسیاری از عکس‌های این افراد برای سازمانهای حافظ محیط زیست بسیار مفید است.
سازمان‌های مسئول از عکس‌های حرفه‌ای‌ و غیر حرفه‌ای‌های را برای محافظت از محیط زیست استفاده می کند. www.EarthJustice.org یکی از این سازمان‌های موفق محافظت از محیط زیست است. این سازمان صفحه‌ای در وب سایت خود دارد که در آن عکس‌هایی از چشم اندازهایی که این سازمان موفق به حفظ آن شده است قرار داده است. سازمان صلح سبز یکی از شناخته شده‌ها در این بین است که تقویم سالانه‌ای از عکس‌های عکاسان منظره چاپ کرده است.


▪ عکاسی از حیات وحش:
در عکاسی از حیات وحش، عکاس به دنبال به تصویر کشیدن حیوانات جالب به همراه حرکاتی مانند غذا خوردن یا جنگیدن آنها است. اگرچه عکاسی از حیات وحش و یا شکار برای دنیای عکاسی تکرای است.
تکنیک عکاسی از حیوانات با عکاسی از منظره فرق بسیاری دارد. برای مثال در عکاسی از حیات وحش دهانه باز لنز برای دستیابی به سرعت بالا و ثبت سوژه در حال حرکت و محو کردن پس زمینه استفاده می‌شود در حالی که عکاسان از طبیعت بیشتر به دنبال عمق میدان هستند.
در عکاسی از حیات وحش عکاسان لنز تله و در عکاسی از منظره بیشتر از لنز واید استفاده می‌کنند. بنابراین عکاسان حیات وحش بیشتر احتیاج به سه پایه دارند. آنها همچنین برای این که بتوانند به حیات وحش نزدیکتر شوند احتیاج به وسایلی برای استتار دارند.


▪ عکاسی از بافت‌ها یا ماکرو
عکاسی ماکرو به عکاسی از نمای نزدیک معروف است. به هر حال این نوع عکاسی در عکاسی از طبیعت نیز کاربرد دارد.
عکاسی از زنبورها، سنجاقک‌ها، مورچه‌ها و کلا حشرات به عنوان بخش عمده‌ای از حیات وحش موضوعات عکاسی ماکرو را شامل می‌شود.
بسیاری از عکاسان نسبت به عکاسی از بافت سنگ‌ها، تنه درختان، برگها و هر چیز کوچک دیگری در طبیعت ابراز علاقه می‌کنند. بسیاری از این تصویرها انتزاعی هستند. گیاهان کوچک و قارچ‌ها نیز موضوعات جذابی در عکاسی ماکرو هستند.
آنسل آدامز، گلن روئل، فرانس لنتینگ، کلاید بوچر، آرت ولف عکاسانی هستند که هنر عکاسی از طبیعت را تجلی داده‌اند.

Motion Blur تکنیکی شگفت انگیز در عکاسی !
آموزش فتوشاپ قسمت اول


برچسب ها: Color Contrast contrast Contrasting hues corel free hand Illustrator lead room Saturation Tonal Contrast total contrast آموزش طراحی سربرگ آموزش طراحی لوگو اشباع عکس امور طراحی و چاپ برندینگ بسته بندی تاکید بیشتر تجسم تعادل در عکاسی تمرکز عکس تکنیک عکاسی تکنیک های ترکیبندی در عکاسی جذابیت عکس حالت پویا رنگ متضاد روش ترکیب بندی ساده سازی سادگی شفافیت صفحه بندی طراحی لوگو طراحی طراحی اوراق اداری طراحی حرفه ای طراحی سربرگ طراحی لوگو طراحی پوستر طراحی کاتالوگ طراحی کارت ویزیت طراحی گرافیک عکاسی عکاسی صنعتی عکس فری هند فضای جلو قانون فرد قانون یک سوم لوگو محدود کردن سوژه محدود کردن قاب عکس محدود کردن نقطه فوکوس محو گردن بک گراند مرکزیت مناسب ترین کادر منحنی s منحنی اس نمونه طراحی لوگو نمونه كار هدایای تبلیغاتی هدیه تبلیغاتی هنر پالت رنگ پروژه های چاپی پرکردن کادر پویایی عکس پیش زمینه چاپ چاپ افست چاپ دیجیتال چاپ سربرگ کنتراست کنتراست خوب برای عکس ها گرافیک گروه هنریFilming، photography، Photo، photographing، graphic، image، photoshaop، عکاسی از طبیعت، عکاسی، طبیعت،
ارسال توسط همکلاسی من
نظر سنجی
کدام مورد نیاز شماست


صفحات جانبی