تبلیغات
آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال- دانلود براش - دانلود - براش - آب - باران - نرم افزار ، مونتاژ، انواع مونتاژ، آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس،
خانه عکاسان و فیلمبرداران
میتوانیم قانع باشیم ولی دستاوردهای دیروز برای نیازهای فردا کافی نیست
طرح لایه باز از ترکیب تصاویر و ایجاد یک اثر رویایی
آموزش فتوشاپ طراحی بسیار زیبا از یک متن شیشه ای با خاصیت انعکاس تصویر - گام به گام به همراه پی اس دی
دانلود رایگان طرح لوح تقدیر بسیاز زیبا PSD
آموزش فتوشاپ : تغییر رنگ و بالا بردن کیفیت تصاویر
آموزش فتوشاپ قسمت اول
دانلود براش ایجاد قطرات آب، باران،اشک - Rons Condensation
آموزش ایجاد مناظر دوردست در فتوشاپ
دانلود براش ایجاد شعله پلاسمایی آتش - Designfera Plasma Flames PS
سیاه و سفید کردن عکس رنگی با فتوشاپ
آموزش لایت روم Lightroom 2 قسمت اول

آخرین مطالب
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 8 اسفند 1390

یکی از زیباترین عرصه های عکاسی، عکاسی ماکرو از طلا و جواهرات و سنگ

های قیمتی است.

روش ها و تکنیک های ساده ای وجود دارند که می توانندشما را در رسیدن به

عالی ترین نتیجه رهنمون باشند.تنها باید چند اصل را در این شیوه رعایت نمایید

 

فوکوس در عکاسی از جواهرات

عکاسی از جواهرات نیاز به یک فوکوس دقیق و نرم دارد.

 ارزش و بهای طلا یا جواهر به شناختی است که شما به عنوان یک عکاس به خریدار طلا می دهید. محدوده عکاسی شما در این شیوه محدود است و باید تمرکز روی یک نقطه باشد پس بهتر است از. دوربینی استفاده کنید که قابلیتspot focusیا فوکوس نقطه ای را دارا باشد

نکته دیگردرعکاسی از جواهرات استفاده از سه پایه است. استفاده از یک سه پایه محکم که جلوی کوچکترین لرزش ها را سلب کند بهترین نتایج را نیز در برخواهد داشت.

 نور در عکاسی از جواهرات

یکی دیگر از نکات مهمی که در عکاسی از جواهرات مطرح می شود مبحث نور است. نور ملایم یا نرمال مورد نیاز در عکاسی از جواهرات است.

 شما نمی توانید به نوری که از فلاش دوربین یا فلاش الصاقی به دوربین تکیه کنید. چون نوری که برای یک لحظه به طلا و جواهر می تابد مدنظر نمی باشد. نور لازم برای این شیوه عکاسی یک نور مداوم است. بهره گیری از نوردهی های های مداوم و استفاده از تراز سفیدی با تنظیم نور روز و پروژکتورهای با نور سفید مفید فایده خواهد بود.

این پروژکتورها باعث ایجاد یک نور خنثی شده و عکاسی را در این شیوه لذت بخش خواهد نمود.

 

اکسپوژر مناسب در عکاسی از جواهرات

در رابطه با اکسپوژر نمی توان نسخه واحدی پیچید. فقط ذکر این نکته را لازم می دانم که نه اکسپوز پایین و نه اکسپوز بالا مد نظر این شیوه عکاسی نیست. یک اکسپوز میانه بهترین حالت است. شما باید تلاش کنید و EV ها یا مقادیر اکسپوژر را آزمایش کنید تا حالتی بهینه با شرایط نوری را کسب نمایید.

در زیر به ابزار و وسایلی که مورد نیاز است اشاره خواهد شد

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دو طرف محفظه ای که دورن آن طلا یا جواهر قرار گرفته است، و نقش یک منعکس کننده را ایقا می کند، دو منبع نوری قرار گرفته است.

 اما ما به یک تمام کننده نیاز داریم یعنی منبع نوری که ویژگی جرقه زنی داشته باشد. از خصوصیات نور جرقه زن یک نور ضعیف است که باید از بالا بر جواهر تابیده شود. پس می توان دیواره بالایی محفظه را برداشت.

برای افزودن حالت درخشندگی به جواهرات و سنگ های قیمتی استفاده از لامپ های ویژه توصیه می شود.

و اما برای حفظ درخشندگی طلا و ایجاد تلالو یا انعکاس به آن باید چند ترفند را انجام دهید:

- در ابتدا باید سطح طلا را با وازلین یا دیگر روغن ها خوب چرب کنید و با یک دستمال نرم روی آن را خوب براق کنید.

- دوم آنکه برای ایجاد حسی منحصر به فرد بهتر است از صفحات با رنگ مشکی استفاده کنید. این صفحات مشکی اکریلیک بهتر است از جنس شیشه باشند تا انعکاسی از شیء طلایی بر زمینه نیز بیافتد


همانطور که قبلا نیز اشاره شد شما به یک محفظه از جنس پارچه سفید نیاز دارید که هم نقش منعکس کننده را ایفا نماید و هم نورهای محیطی را دریافت کرده و باعث ایجاد یک فوکوس نرم و رویایی برای طلا باشد.

غیر از صفحات مشکی شیشه ای صفحات سفید نیز می توانند در عکاسی از جواهرات مورد استفاده قرار گیرند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان طلا و جواهر در عکاسی به این شیوه باید قدری به اطلاعات روانشناسی رنگ ها دست یافت تا بهترین اعتماد را از خرید طلا و جواهر نصیب فروشنده و خریدارنمود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در عکاسی از طلا و جواهر خاطر نشان سازم استفاده از اشیا و وسایلی است که می توان به عنوان پس زمینه و گیره برای طلا به کار برد. بهتر است به اشیا اطرافتان خوب دقت کنید تا دریابید با این رنگ طلا و جواهر چه شیء می تواند زیبایی خارق العاده طلا را صدچندان کند. ضمن آنکه به عنوان یک شیء پس زمینه خود باعث جذب نور نگردد و تلالوی مضاعف ایجاد ننماید.

 http://akasi-tasvir.persianblog.ir

 ارسال توسط همکلاسی من
نظر سنجی
کدام مورد نیاز شماست


صفحات جانبی