تبلیغات
آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال- دانلود براش - دانلود - براش - آب - باران - نرم افزار ، مونتاژ، انواع مونتاژ، آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس،
خانه عکاسان و فیلمبرداران
میتوانیم قانع باشیم ولی دستاوردهای دیروز برای نیازهای فردا کافی نیست
طرح لایه باز از ترکیب تصاویر و ایجاد یک اثر رویایی
آموزش فتوشاپ طراحی بسیار زیبا از یک متن شیشه ای با خاصیت انعکاس تصویر - گام به گام به همراه پی اس دی
دانلود رایگان طرح لوح تقدیر بسیاز زیبا PSD
آموزش فتوشاپ : تغییر رنگ و بالا بردن کیفیت تصاویر
آموزش فتوشاپ قسمت اول
دانلود براش ایجاد قطرات آب، باران،اشک - Rons Condensation
آموزش ایجاد مناظر دوردست در فتوشاپ
دانلود براش ایجاد شعله پلاسمایی آتش - Designfera Plasma Flames PS
سیاه و سفید کردن عکس رنگی با فتوشاپ
آموزش لایت روم Lightroom 2 قسمت اول

آخرین مطالب
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 آذر 1390

Rangefinder چیست؟

Rangefinder یک نوع سیستم فوکوس دوربین های آنالوگ (برای تمام دوربین های آنالوگ تا دهه ی 70 میلادی) است که از حدود 35 سال پیش به بعد تنها در دوربین های سطح بالای آنالوگ به کار می رود. دوربین Epson R-D1 اولین دوربین دیجیتالی است که از این سیستم برای فوکوس برروی اجسام مختلف استفاده می کند.

هنگامی که شما از دریچه ی یک دوربین Rangefinder (یا از یک آینه در بعضی از دوربین ها) به جسم نگاه می کنید، تصویری مبهم از جسم را، علاوه بر تصویر اصلی مشاهده خواهید کرد. با تنظیم حلقه فوکوس این دو عکس را می توانید روی یک دیگر بیاندازید، در این حالت دوربین برروی شیء موردنظر فوکوس شده است.

ShowBigImage2_2.jpg

این دو آینه (یکی ثابت و دیگری متحرک) مثلث قایم الزاویه ای با جسم موردنظر تشکیل می دهند. همانطور که در شکل مقابل می بینید، یک ضلع قائمه آن فاصله ی جسم تا یک آینه، ضلع دیگر آن فاصله ی میان دو آینه و وتری که تشکیل می شود فاصله ی میان آینه ی متحرک و جسم است.
ShowBigImage3.jpg

قبل از فوکوس، تصویری که از روی وتر منتقل می شود و به آینه ی متحرک می رسد با تصویری که از آینه ی ثابت تابیده می شود، بریکدیگر منطبق نمی شوند، به همین دلیل، یک تصویر مبهم کنار تصویر اصلی در منظره یاب دیده می شود، با تغییر حلقه ی فوکوس، این دو تصویر به هم نزدیک شده تا به روی یکدیگر منطبق شوند.

قسمتی که در تصویر مقابل مشاهده می کنید، آینه ی Rangefinder است. با تغییر حلقه ی فوکوس، لنز به بدنه فشرده شده موجب تغییر زاویه ی آینه می شود.

ShowBigImage4.jpg

مزایای Rangefinder

Rangefinder برخلاف سایر منظره یاب های دوربین های دیگر، مشکل Shrink (کوچک شدن تصویر در نتیجه تغییر پرسپکتیو هنگام مشاهده از منظره یاب) را ندارد. به بیان بسیار ساده تر، جسمی که شما با چشم غیر مسلح می بینید، دقیقا همان جسمی است که با همان مشخصات در منظره یاب دوربین تان می بینید!

همچنین هنگام شاتر زدن برای لحظه ای منظره یاب دوربین تان قطع می شود که به خاطر کنار رفتن آینه ی منظره یاب است، این مشکل در دوربین های Rangefinder به خاطر وجود نداشتن آینه منظره یاب جلوی حسگر وجود نخواهد داشت.

ShowBigImage5.jpg

برچسب ها: Rangefinder، دوربین، فوکوس، دوربین های آنالوگ، آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس، canon ixus 310 hsدوربین، بک گراند عکس عروسی، دانلود جدیدترین بکگراندها برای عکسهای دیجیتال، piggyback تصاویر نجومی، انواع طراحی عکس عروس با فتوشاپ، انواع روتوش عکس، بك گراند پرتره فتوشاپ، بناهای قدیمی، بک گراند عروس، بکگراند فتوشاپ، دانلود بک گراند برای عروس، دانلود بک گراند عروس و داماد، دانلود بگ گراند عروس، دانلود نرم افزار عروس وداماد، دوربین سونی حرفه ای نیم حرفه ای، رتوش حرفه ای، سه پایه قدی Slik-SDV-550، سه پایه قدی،
ارسال توسط همکلاسی من
نظر سنجی
کدام مورد نیاز شماست


صفحات جانبی