تبلیغات
آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال- دانلود براش - دانلود - براش - آب - باران - نرم افزار ، مونتاژ، انواع مونتاژ، آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس،
خانه عکاسان و فیلمبرداران
میتوانیم قانع باشیم ولی دستاوردهای دیروز برای نیازهای فردا کافی نیست
طرح لایه باز از ترکیب تصاویر و ایجاد یک اثر رویایی
آموزش فتوشاپ طراحی بسیار زیبا از یک متن شیشه ای با خاصیت انعکاس تصویر - گام به گام به همراه پی اس دی
دانلود رایگان طرح لوح تقدیر بسیاز زیبا PSD
آموزش فتوشاپ : تغییر رنگ و بالا بردن کیفیت تصاویر
آموزش فتوشاپ قسمت اول
دانلود براش ایجاد قطرات آب، باران،اشک - Rons Condensation
آموزش ایجاد مناظر دوردست در فتوشاپ
دانلود براش ایجاد شعله پلاسمایی آتش - Designfera Plasma Flames PS
سیاه و سفید کردن عکس رنگی با فتوشاپ
آموزش لایت روم Lightroom 2 قسمت اول

آخرین مطالب
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ : شهاب باران در کهکشان و نابودی کره زمین


برنامه مورد نیاز : فتوشاپ

زمان مورد نیاز : 2 ساعت

تصویر اصلی

تکسچر زمین ترک خورده

تصویر آب

تصویر آتش

تصاویر بیشتر در مورد آتشفشانها و آتش

گام اول 


یک سند با ابعاد 1600 در 1200 پیکسل ایجاد کنید . تصویر اصلی را در پروژه باز کنید , در صورتی که سایز تصویر کوچک است سایز آنرا به 1600 در 1200 تغییر دهید . با زدن دکمه های ( Conrtol + T ) میتوانید این کار را انجام دهید .

First Step - Open Image In Photoshop

گام دوم


با استفاده از ابزار Lasso Tool محیط اطراف کره را انتخاب کنید , این تکه را برش دهید ( میتوانید ابتدا کلیدهای Control+C و سپس کلیدهای Control+V را بفشارید ) با این کار یک لایه جدید ایجاد میشود که فقط بخش اطراف کره را در خود دارد . سپس از گزینه Adjustment Layer گزینه Gradient Map را انتخاب کنید ( رنگها را از سیاه مایل به سفید انتخاب کنید ) و بعد از آن از گزینه Layer گزینه Clipping Mask را انتخاب کنید .

step 2 - Lasso Tool And Clipping Mask Gradient

گام سوم


با استفاده از یک براش نرم و با سایز 400 پیکسل یک نقطه در یک لایه جدید ایجاد کنید و تنظیمات زیر را بروی آن اعمال کنید . همچنین یک بار دیگر نیز این کار را انجام دهید و فقط رنگ نور را تغییر دهید .

step 3 - soft brush for space light And Style

گام چهارم


نوبت به ساخت شهاب سنگ می رسد , ابتدا یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آنرا شهاب بگذارید . حالا از منوی لایر گزینه Convert To Smart Object را انتخاب کنید , سپس بروی لایه دابل کلیک کنید تا وارد آن شوید . تصویر یک سنگ را وارد پروژه کنید (مانند تصویر زیر)( کلمه سنگ را در گوگل جستجو کنید ) سپس همانند تصویر مراحل را به ترتیب انجام دهید .

همچنین برای ساخت نور دنباله شهاب سنگ از یک براش نرم مانند تصویر پایینی عمل کنید .

step 4 - Meteorites-collide-Earth

گام پنجم


پس از اتمام مرحله چهارم و تکمیل شدن شهاب سنگ , از بخش شهاب خارج شوید و مجددا به داخل پروژه اصلی برگردید . از لایه شهاب چند تا کپی بگیرید و اندازه و مکان آنها را به دلخواه تغییر دهید .

step 5 - Meteorites-collide

گام ششم


با استفاده از ابزار Elliptical Marquee Tool یکی از کره های کوچک را انتخاب کنید و آن را به یک لایه جدید منتقل کنید . 

step six - elliptical tool

گام هفتم


سپس تنظیمات زیر را در پنجره استایل بروی آن اعمال کنید . 

step seven - 7psd Tutorial

گام هشتم 


همانند مرحله چهارم تعدادی نور برای دنباله شهاب این لایه ایجاد کنید .

step 8 - light bulb

گام نهم 


از بالای آموزش براش آب را دانلود کنید . سپس یک لایه جدید بسازید و مانند تصویر زیر از براش استفاده نمایید . البته به سلیقه خودتان میتوانید اندازه و جای آنرا تغییر دهید .

step 9 - download water brush and add brush on tutorial

گام دهم 


حال از بالای آموزش براش آتش را دانلود کنید و مانند تصویر زیر آنرار در پروژه استفاده کنید .

step 10 : add fire on the world

گام یازدهم 


از لایه های انفجاری که ساختید یک کپی بگیرید و آنرا در جایی دیگر بروی کره قرار دهید . میتوانید به دلخواه تعداد این انفجارها را زیاد کنید .

step 11 - duplicated fire layers

گام دوازدهم 


تکسچر Space را وارد کار کنید و آنرا به چند تکه تقسیم کنید , سپس تکه ها را به سلیقه خودتان در فضا پراکنده سازید و حالت لایه های Space را نیز به Screen تغییر دهید . همچنین درصد شفافیت لایه را نیز به 35 درصد تغییر دهید .

step 12 - Add space texture

گام سیزدهم 


تکسچر زمین ترک خورده را وارد پروژه کنید و آنرا طوری روی کره زمین قرار دهید که حداکثر نواحی را پوشش دهد . جاهای اضافی را نیز با استفاده از یک پاک کن نرم پاک کنید .

s 13 - Add Texture 1

گام چهاردهم 


پس از اینکه تکسچر را به خوبی بروی کره قرار دادید , حالا حالت لایه را نیز به MultiPly تغییر بدهید . درصد نمایش و شفافیت لایه را نیز به 65 درصد تغییر بدهید .

step 14 - blending mode change to multiply

گام پانزده 


از این مرحله به بعد به چند نمونه تصویر آتش و مواد ماگما و آتشفشانی احتیاج داریم . برای اینکه پروژه شما یک نمونه طرح زیبا و جدید بشود و همانند پروژه من نشود , میتوانید در سایت گوگل به دنبال تصاویر آتشفشانی و مواد ماگما بگردید . بعد از پیدا کردن تصاویر سعی کنید تصاویر را یکی یکی با مناطقی بروی کره مطابقت دهید . برای مثال ابتدا روی کرات کوچک کار کنید تا با آن بیشتر اشنا شوید مانند تصویر زیر :

حالت لایه را نیز در حالت لایتین یا اسکرین  قرار دهید .

step 15 - add magma and fire

گام شانزدهم


به همین ترتیب بقیه محلهایی که فکر میکنید احتیاج به آتش گرفتن و قرمز شدن دارند را نیز پوشش دهید . توجه داشته باشید که حالت لایه ها باید با توجه به محل قرار گیری تغییر کنند .

step 16 - add next fire

گام هفدهم


این مراحل را بخاطر اینکه کار شما یک طرح متفاوت باشد توضیح نمیدهم تا بتوانید خودتان به سلیقه خودتان این مراحل را انجام دهید . در صورتی که در پیدا کردن تصاویر آتش و ماگما در اینترنت به مشکل برخوردید در قسمت نظرات عنوان کنید تا فایلها را بروی سایت قرار دهم .

step 17

 

گام هجدهم


18 Meteorites-collide

گام آخر نمایش تصویر پایانی :


 

full - نمایش تصویر پایانی - ساخت صحنه شهاب باران در کهکشان و نابودی کره زمین در فتوشاپــ

دانلود فایل psd 


Motion Blur تکنیکی شگفت انگیز در عکاسی !
آموزش فتوشاپ قسمت اول


برچسب ها: آموزش فتوشاپ، آموزش، فتوشاپ، شهاب باران، شهاب باران در کهکشان، نابودی کره زمین، کره زمین، آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ آموزش photoshop photoshop آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس canon ixus 310 hsدوربین بک گراند عکس عروسی دانلود جدیدترین بکگراندها برای عکسهای دیجیتال piggyback تصاویر نجومی انواع طراحی عکس عروس با فتوشاپ انواع روتوش عکس بك گراند پرتره فتوشاپ بناهای قدیمی بک گراند عروس بکگراند فتوشاپ دانلود بک گراند برای عروس دانلود بک گراند عروس و داماد دانلود بگ گراند عروس دانلود نرم افزار عروس وداماد دوربین سونی حرفه ای نیم حرفه ای رتوش حرفه ای سه پایه قدی Slik-SDV-550 سه پایه قدی،
ارسال توسط همکلاسی من
نظر سنجی
کدام مورد نیاز شماست


صفحات جانبی