تبلیغات
آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال- دانلود براش - دانلود - براش - آب - باران - نرم افزار ، مونتاژ، انواع مونتاژ، آموزش فتوشاپ-آتلیه عكاسی-عكاسی دیجیتال-نرم افزار طراحی-روتوش عكس-نمونه بك عروس وداماد راهنمای خرید پرینتر لیزری رنگی دانلود فونت دانلود براش دانلود اکشن حرفه ای دانلود بک -بك گراند-فتوشاپ-فتوایمپك-گراند حرم بارگاه دانلود بک گراند psd دانلود پروژه میکس پرینتر حرفه ای عکس اسکنر دوربین فیلمبرداری دوربین دیجیتال عکس،
خانه عکاسان و فیلمبرداران
میتوانیم قانع باشیم ولی دستاوردهای دیروز برای نیازهای فردا کافی نیست
طرح لایه باز از ترکیب تصاویر و ایجاد یک اثر رویایی
آموزش فتوشاپ طراحی بسیار زیبا از یک متن شیشه ای با خاصیت انعکاس تصویر - گام به گام به همراه پی اس دی
دانلود رایگان طرح لوح تقدیر بسیاز زیبا PSD
آموزش فتوشاپ : تغییر رنگ و بالا بردن کیفیت تصاویر
آموزش فتوشاپ قسمت اول
دانلود براش ایجاد قطرات آب، باران،اشک - Rons Condensation
آموزش ایجاد مناظر دوردست در فتوشاپ
دانلود براش ایجاد شعله پلاسمایی آتش - Designfera Plasma Flames PS
سیاه و سفید کردن عکس رنگی با فتوشاپ
آموزش لایت روم Lightroom 2 قسمت اول

آخرین مطالب
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 آذر 1390
چطور مثل یک حرفه‌ای از تنظیمات فتوشاپ پشتیبان بگیریم؟

1. یک مکان برای آن در نظر بگیرید

از همان اول کار باید تصمیم بگیرید که این تنظیمات را کجا می‌خواهید ذخیره کنید. روی یک پوشه در کامپیوترتان، روی یک CD یا شاید هم DVD یا اصلا ممکن است یک فضای اینترنتی را برای ذخیره‌سازی آنها در نظر گرفته باشید. پیشنهاد می‌کنم هر جایی که می‌خواهید آنها را ذخیره کنید، جایی به جز درایو ویندوز کامپیوترتان باشد. زیرا هرچه باشد، در هنگام پیش آمدن مشکل، این درایو به شدت آسیب‌پذیر است. بنابراین جایی دیگر را در نظر بگیرید.

2. اکشن‌های‌تان را بایگانی کنید

فتوشاپ اصلا محل خوبی برای ذخیره کردن اکشن‌ها نیست. وقتی یک اکشن خوب از روی اینترنت دانلود می‌کنید و آن را وارد فتوشاپ می‌کنید، انتظار نداشته باشید که آن اکشن همیشه روی فتوشاپ باقی بماند. زیرا کافیست بر اثر یک هنگ کردن ساده ویندوز مجبور به نصب مجدد فتوشاپ شوید تا ببینید چطور همه اکشن‌های ذخیره شده روی فتوشاپ ناپدید می‌شوند. وقتی شما یک اکشن را در فتوشاپ لود می‌کنید، دیگر نیازی ندارید که آن را در محل اصلی نگاه دارید. می‌توانید آن را در یک پوشه جداگانه برای استفاده در آینده کپی کنید. بنابراین بهتر است یک پوشه داشته باشید و همه اکشن‌های‌تان را آنجا ذخیره کنید.

همچنین اگر دوست ندارید که همه اکشن‌ها را در آینده یکی یکی نصب کنید (زیرا در فتوشاپ نمی‌توانید چندین اکشن را به صورت همزمان لود کنید)، می‌توانید در همان پالت اکشن‌ها با کلیک کردن روی آیکن Create New Set (آیکن سوم از سمت راست) یک مجموعه جدید بسازید و همه اکشن‌های مورد علاقه‌تان را در آن بکشید و رها کنید. بعد آن را ذخیره کنید. دفعه بعدی که می‌خواهید آنها را لود کنید، تنها یک مجموعه اکشن را لود می‌کنید، و همه اکشن‌های مورد علاقه‌تان در آن مجموعه قرار می‌گیرند.

3. قلم‌موها را بایگانی کنید

برای ذخیره کردن قلم‌موها نیز باید به منوی Edit> Preset Manager بروید. در پنجره‌ای که باز می‌شود یک منوی بازشو وجود دارد که در آن می‌توانید قلم‌موها brushes، پالت‌های رنگ swatches، گرادینت‌ها، جلوه‌ها styles ، خطوط طراز contours ، الگو‌ها patterns ، شکل‌های اختصاصی custom shapes و ابزارها را انتخاب کنید. در مورد هر یک از این گزینه‌ها اگر تغییر یا تنظیمی اختصاصی روی آنها ایجاد کرده باشید، کافیست آن را انتخاب کنید، بعد گزینه یا گزینه‌های تغییر کرده را انتخاب کنید و نهایتا دکمه Save را بزنید. (برای انتخاب یک گزینه باید روی آن کلیک کنید. برای انتخاب چندین گزینه می‌بایست دکمه Shift را نگاه دارید و روی آنها کلیک کنید.)

4. میان‌برهای صفحه کلید‌تان را هم ذخیره کنید

این یکی خیلی مهم است. بسیاری از میان‌برهایی که ما سال‌هاست از آنها استفاده می‌کنیم اصلا در پیش‌فرض فتوشاپ قرار ندارند. همچنین کاربران حرفه‌ای فتوشاپ، میان‌برهایی اختصاصی دارند که ممکن است با میان‌بر خود فتوشاپ متفاوت باشد. آنها ممکن است این میان‌برها را در طول زمان زیادی ساخته باشند. بنابراین دوست ندارند، پس از نصب فتوشاپ، یکی دو ساعتی وقت بگذارند و این میان‌برها را مجددا برای فتوشاپ تعریف کنند. مثلا من عادت دارم از فرمان Alt+F برای Flatten کردن (یک لایه‌ کردن) یک سند استفاده کنم. متاسفانه هنوز هم فتوشاپ برای این فرمان پرکاربرد میان‌بری تعریف نکرده است. حالا فکرش را بکنید، فتوشاپ جدیدتان اصلا میان‌برهایش با میان‌برهایی که شما عادت دارید مطابقت نداشته باشد!

تنها کاری که باید بکنید این است که از منوی Edit> Keyboard Shortcuts پنجره ویرایش میان‌برهای فتوشاپ را باز کنید. آیکن Save را کلیک کرده و میانبر‌های فعلی فتوشاپ‌تان را در یک فایل ذخیره کنید. از حالا به بعد می‌توانید با لود کردن این فایل روی هر کامپیوتری، بلافاصله میان‌برهای خودتان را روی فتوشاپ جدید نصب کنید.

5. ترفند‌های دیگر

به جز مواردی که در بالا گفتیم، چیز‌های دیگری هم برای ذخیره کردن وجود دارند که برای کاربر حرفه‌ای بسیار مهم هستند. یکی از آنها ذخیره کردن چهره فتوشاپ یا همان رابط کاربری فتوشاپ است. خیلی از کاربران دوست دارند، محل منو‌ها، و پالت‌های محیط کاری خودشان در فتوشاپ را ذخیره کنند و همیشه در آن حالت کار کنند. به عنوان مثال من همیشه دوست دارم پالت‌های Layers و History و Actions را کنار هم داشته باشم. حال آنکه از برخی از پالت‌ها مثل Color هیچوقت استفاده نمی‌کنم. برای ذخیره کردن محیط کاری خودتان در فتوشاپ می‌توانید به راحتی وارد منوی Window> Workspace شوید. و گزینه Save Workspace را بزنید. با این کار تنظیمات محیط کاری شما در فتوشاپ ذخیره می‌شوید، اما به واقع آن را نمی‌توانید برای اسفاده در آینده در جایی ذخیره کنید.

 

برای این کار در خارج از فتوشاپ، به پوشه‌ای که فتوشاپ را دز آنجا نصب کردید بروید (مثلا D:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3). در اینجا من از فتوشاپ CS3 استفاده کرده‌ام. اما محل نصب نسخه‌های دیگر این برنامه هم تقریبا شبیه به همین است. سپس در داخل این مسیر، به دنبال پوشه‌ای با نام Presets بگردید و آن را باز کنید. در داخل این پوشه ، چندین پوشه با نام‌های مختلف می‌بینید. پوشه‌ای را که نام Workspaces دارد را در جایی دیگر کپی کنید. همچنین اگر می‌خواهید تغییرات دیگری مثل Scriptها، Levelها و غیره را نیز نگاه دارید می‌توانید پوشه‌های آنها را نیز کپی کنید.

 

نکته: اگر از فتوشاپ CS4 استفاده می‌کنید، احتمالا پوشه‌ای با نام Workspace در این محل پیدا نخواهید کرد. البته اغلب پوشه‌ها هنوز در همان مسیر قبلی هستند. این پوشه در ویندوز XP در مسیر زیر قرار دارد:

Documents and Settings/[Username]/Application Data/Adobe/Adobe Photoshop CS4/Adobe Photoshop CS4 Settings/Workspaces

کاربران ویندوز ویستا هم می‌توانند آن را در مسیر زیر پیدا کنند:

Users/[Username]/AppData/Roaming/Adobe/Adobe Photoshop CS4/Adobe Photoshop CS4 Settings/Workspaces

محل پوشه‌های تنظیمات فتوشاپ در نسخه CS4 این برنامه روی سایت ادوبی قرار داده شده است و می‌توانید آن را از مسیر زیر، دریافت و مطالعه کنید.

http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=kb405012

کاربران حرفه‌ای فتوشاپ، هرگز تنظیمات اختصاصی خودشان را از دست نمی‌دهد. آنها همیشه یک نسخه پشتیبان برای خودشان نگاه می‌دارند. از حالا به بعد شما هم می‌توانید تنظیمات اختصاصی خودتان را برای استفاده در موارد ضروری در جایی ذخیره کنید. موفق باشید.

برچسب ها: Color Contrast contrast Contrasting hues corel free hand Illustrator lead room Saturation Tonal Contrast total contrast آموزش طراحی سربرگ آموزش طراحی لوگو اشباع عکس امور طراحی و چاپ برندینگ بسته بندی تاکید بیشتر تجسم تعادل در عکاسی تمرکز عکس تکنیک عکاسی تکنیک های ترکیبندی در عکاسی جذابیت عکس حالت پویا رنگ متضاد روش ترکیب بندی ساده سازی سادگی شفافیت صفحه بندی طراحی لوگو طراحی طراحی اوراق اداری طراحی حرفه ای طراحی سربرگ طراحی لوگو طراحی پوستر طراحی کاتالوگ طراحی کارت ویزیت طراحی گرافیک عکاسی عکاسی صنعتی عکس فری هند فضای جلو قانون فرد قانون یک سوم لوگو محدود کردن سوژه محدود کردن قاب عکس محدود کردن نقطه فوکوس محو گردن بک گراند مرکزیت مناسب ترین کادر منحنی s منحنی اس نمونه طراحی لوگو نمونه كار هدایای تبلیغاتی هدیه تبلیغاتی هنر پالت رنگ پروژه های چاپی پرکردن کادر پویایی عکس پیش زمینه چاپ چاپ افست چاپ دیجیتال چاپ سربرگ کنتراست کنتراست خوب برای عکس ها گرافیک گروه هنریFilming، photography، Photo، photographing، graphic، image، photoshaop، فتوشاپ پشتیبان، فتوشاپ، پشتیبان، حرفه‌ای، حرفه‌، تنظیمات، تنظیمات فتوشاپ،
ارسال توسط همکلاسی من
نظر سنجی
کدام مورد نیاز شماست


صفحات جانبی